Home / NE YAPIYORUZ? / Haberler / Eryılmaz: Homurdanarak geldim, çok umutlu ayrıldım

Eryılmaz: Homurdanarak geldim, çok umutlu ayrıldım

Sendikamızın yeni yapılanması ve #5N1K1Sendika kampanyası duayen gazeteci Tuğrul Eryılmaz’ın da övgüsüne mazhar oldu. Bianet’e mülakat veren Eryılmaz, 10 Ocak’taki lansmanla ilgili şunları söyledi:

“O başka bir şeydi. O kadar genç insan bir araya gelmişti. Az kişiydiler, sayıları 100 bile değildi ama olsun. Orada genç arkadaşlar yaş ortalamalarının 31 olduğunu, yüzde elli kadın kotası olduğunu, aralarında LGBT bireylerin olduğunu söylediler. Bu çok keyif verici.

Bilinçli olarak bir şey yapmışlar ve kendilerinden öncekilere hiç benzemiyorlar. Umut buradan geliyor. O çocukların önünde 30 sene var. Gözüm tuttu onları kaldı ki şartlar da onları zorluyor. Mahcup etmeyecekler bizleri.

Artık direksiyon onlarda olmalı. Onlar bir şeyler yapıp bizleri katmalı. Belki virajlarda bizden fikir alabilirler ama istemezlerse dinlemezler de. Ama dinleseler iyi olur. Homurdanarak geldiğim bir toplantıdan, çok umutlu ayrıldım”

Elif Akgül’ün yaptığı söyleşinin tamamı için: http://bianet.org/bianet/yasam/152909-tugrul-eryilmaz-7-yildir-dogumgunu-kutlamadi

loading

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com