Home / NE YAPIYORUZ? / Açıklamalar / Cumhuriyet’te fatura çalışana kesilmemeli

Cumhuriyet’te fatura çalışana kesilmemeli

AKP iktidarının yoğun saldırısı ile karşı karşıya olan Cumhuriyet Gazetesi’nin yaşadığı sorunların çözümünü çalışanlarını işten atmakta bulması kabul edilemez.

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün tutuklanmasının ardından gazetede artan ekonomik sorunlar gerekçe gösterilerek içinde sendikamız üyelerinin de bulunduğu onlarca gazeteci işten atılmıştır.

Bugün de İzmir bürosunun kapatılması kararı kamuoyuna duyurulmuştur.

Dündar ve Gül’ün tutuklanması da Cumhuriyet Gazetesinin yaşadığı ekonomik sorunlar da elbette bizleri üzmüştür. Ancak yaşanan bu durumun faturasının çalışanlara kesilmesi sendikamız için kabul edilemez bir durumdur.

Cumhuriyet yönetimi gelinen bu noktada hiçbir sorumluluğu olmayan, verilen işi layıkıyla yerine getiren çalışanları işten atmak yerine başka bir çözüm yolu bulmalıdır. Bu yolu daha önce de deneyen, meslektaşlarımızı işsiz bırakan Cumhuriyet yönetimi, işten çıkarılanların yerine, maliyeti daha yüksek çalışanları işe alarak ekonomik sorunu derinleştirdiğini hepimiz biliyoruz. Yeniden benzer tablo ile karşılaşmamak için atılan arkadaşlarımızın işe geri alınmalarını istiyoruz.

 

Türkiye Gazeteciler Sendikası

loading

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com