Home / NE YAPIYORUZ? / Açıklamalar / Erkek şiddetine de, bu şiddeti aklayan erkek medyaya da hayır!

Erkek şiddetine de, bu şiddeti aklayan erkek medyaya da hayır!

Manisa’da yerel Hayat Gazetesi’nde çalışan meslektaşımız Dilek Omaklılar, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde Elginkan Topluluğu bünyesinde faaliyet gösteren Valfsel Armatür AŞ’de çalışan bir kadının genel müdür tarafından uğradığı tacizi haberleştirdiği için sözlü şiddete maruz kaldı, tehdit edildi; yaşadığı mobbing nedeniyle işten ayrılmak zorunda kaldı.

Elginkan Topluluğu’na bağlı bir fabrikada yaşanan taciz olayını haberleştiren, ancak bu haberi kendi çalıştığı gazetede yayımlanmayan Dilek, haberini Evrensel Gazetesi’ne gönderdi.

Tacize uğrayan kadının fabrika önünde başlattığı tacize karşı nöbeti ve yaşanan olayla ilgili fabrika yönetiminin yaptığı açıklamayı çalıştığı Hayat Gazetesi’nde haberleştirdi. Haberine gazete yönetimi tarafından müdahale edildi. Dilek bu müdahaleye karşı çıktı.

Önce sansüre maruz kaldı ardından mobbinge… Aynı kişi tarafından yönetilen Haber Gazetesi’nde muhabir olarak çalışan Adil Bağcı kendisini arayıp küfür ederek “Senin derdin varsa bu iş yerinde çık git. Sen kimsin ki, yaptığın taciz haberine haber mi diyorsun” diyerek hem kendisine hem de Facebook’ta haberi paylaşan yine bir meslektaşımız Ayşe Yılmaz’a (sosyal medya üzerinden) sözlü tacizde bulundu.

Patron Adil Bağcı’yı korudu, bu tacize ve şiddete ses çıkarmadı.

Kadına yönelik şiddetin her geçen gün arttığı, kadınların ve çocukların maruz bırakıldıkları taciz ve tecavüzün türlü gerekçelerle aklandığı Türkiye tablosunda “Bir kereden bir şey olmaz” mantığının bizi getirdiği nokta budur!

Biz TGS Kadın ve LGBTİ Komisyonu olarak yola “Şiddetin aklanmadığı bir medya” şiarıyla çıktık. Ne kadınların uğradığı şiddete ne de bu şiddetin aklanmasına izin vermemek için gerçekleri yazan gazetecilerin uğradığı mobbinge izin vermeyeceğiz!

Yaşadığı tacize, mobbinge sessiz kalmayarak tacizci kişi hakkında suç duyurusunda bulunan meslektaşlarımızın yanındayız!

Arkadaşlarımıza yönelik olan bu baskıyı, tacizi kendimize, hepimize yapılmış sayıyor; Dilek ve Ayşe’nin yalnız olmadığını, sonuna kadar arkadaşlarımızın yanında olduğumuzu kamuoyuna duyuruyoruz.

TGS KADIN VE LGBTİ KOMİSYONU

loading

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com