Home / KADIN KOMİSYONU / Kadınız, gazeteciyiz; Alışın, her yerdeyiz!

Kadınız, gazeteciyiz; Alışın, her yerdeyiz!

 

TGS Kadın ve LGBTİ Komisyonu olarak JİN HABER AJANSI muhabiri Duygu Erol’un, Diyarbakır Sur ilçesi, Gazi Caddesi’nde haber takip ederken TEM polislerince ölümle tehdit edilmesinden dolayı son derece endişeli ve öfkeliyiz.

JİNHA, muhabirinin polislerce durdurulduğunu, kimlik tespiti yapıldığını ve TEM polislerinden birinin Duygu ve yanındaki iki kişiye “Bana kalsa bu üçünü infaz ederim” dediğini duyurdu. (LİNK: http://jinhahaber.link/TUM-HABERLER/content/view/41008)

Duygu, ince aramaya maruz kalırken, TEM polisi meslektaşımıza “Sen gazeteci değilsin. Utanmıyor musun bu kartı taşımaya” dedi.

Hiçbir JİNHA muhabiri, hiçbir gazeteci, polise gazeteciliğini ispat etmek zorunda değildir. Kimin gazeteci olduğuna TEM polisi değil, okuyucu karar verir.

Abluka altındaki Kürt şehirlerinde canlarını tehlikeye atarak haber yapmaya çalışan gazetecilerden biri olan Duygu’ya yönelik bu tehdidi hepimize yapılmış kabul ediyoruz.

Duygu’nun kılına gelecek herhangi bir zarardan Diyarbakır Emniyeti sorumludur.

Kadın ve LGBTİ gazeteciler olarak, meslektaşımızı ölümle tehdit eden polisin acilen tespit edilerek hakkında işlem yapılmasını istiyoruz.

JİNHA, “ ‘Erkekler ne der’ diye düşünmeden yazmaya” devam edecek. Gazeteciler, “Polis ne der” diye düşünmeden çalışmaya devam edecek.

 

Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ Komisyonu

loading

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com