Home / NE YAPIYORUZ? / Açıklamalar / Mevcut medya düzenini mutlaka değiştireceğiz

Mevcut medya düzenini mutlaka değiştireceğiz

27 Nisan Pazar günü Taksim Tünel Meydanı’nda gerçekleştirdiğimiz erken 1 Mayıs kutlamasında Genel Başkanımız Uğur Güç tarafından okunan basın açıklamamız:

Merhaba Arkadaşlar.

Bugün burada, işçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 Mayıs’ı birkaç gün öncesinden kutlamak, sorunlarımızı-taleplerimizi dile getirmek ve dayanışmamızı güçlendirmek için toplandık.

Medya çalışanları 1 Mayıs günü İstanbul’un ve Türkiye’nin dört bir yanında, özellikle Taksim çevresinde görevde olacak. Bunun için bu yıl İstanbul’da kortej oluşturmuyoruz.

Perşembe günü ulaşılabildiğimiz tüm alan, sokak ve işyerlerindeki eylem, etkinlik ve kutlamaların izleyecek, polisin şiddet kullanması durumunda bunu belgelenecek ve haberlerimizde emekçilerin taleplerinin öne çıkaracağız.

Ancak işçi sınıfının bir parçası olarak bizim de taleplerimiz var.

Bugün Türkiye medyasının durumunu anlatırken sansür, baskı, kovulma, tutuklama, mobbing, taciz, polis şiddeti ve yoksulluk kelimelerini kullanıyoruz. Medya çalışanları 212’siz olarak, adeta kaçak işçi statüsünde çalıştırılıyor. Ve tüm bunlar nedeniyle bir araya gelmemiz, örgütlü olmamız, dayanışmadan gelen gücümüzü kullanmamız patronları ve hükumetleri çok korkutuyor.

Onlara bir haberimiz var: Mevcut medya düzenini mutlaka değiştireceğiz.

Haberin gücü haberciyle, habercinin gücü sendikasıyla çoğalacak.

Yaşasın 1 Mayıs, Bijî Yek Gûlan!

 

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS)

loading

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com