Home / NE YAPIYORUZ? / Haberler / TGS yöneticileri Cumhuriyet’teydi

TGS yöneticileri Cumhuriyet’teydi

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) yöneticileri, Cumhuriyet gazetesinin yazar ve yöneticilerine yönelik gerçekleştirilen operasyona karşı tepki göstermek amacıyla dün öğlen saatlerinde Şişli’deki gazete binasını ziyaret ederek dayanışma duygularını iletti.

Durmuş: Cumhuriyet olmazsa TGS eksik kalır

TGS Genel Başkanı Gökhan Durmuş: Cumhuriyet Gazetesine yönelik bu operasyonlar, gözaltılar başladığı günden beri sendikamız bunun karşısında durmak üzere bir çalışma yürüttü ve bunu yürütmeye devam edecek. Şu an yönetici, yazar ve çalışanları olmak üzere 10 kişi cezaevinde. Onların bir an önce serbest bırakılması sendikamızın öncelikli taleplerinden biridir. Bir an önce cezaevindeki meslektaşlarımızın ve yöneticilerinin serbest bırakılmasını ve Cumhuriyet Gazetesi’nin bir an önce eski günlerine geri dönmesini istiyoruz. Bunun için de sendika oalrak elimizden geleni yapıyoruz. Cezaevindeki arkadaşlarımızın serbest bırkılması için biz de bir takım görüşmeler yapıyoruz. Çözebildiğimiz oranda bunu aşmak için biz de katkı sunmaya çalışıyoruz. Cumhuriyet olmazsa TGS’nin hep bir tarafı eksik, bir tarafı yarım kalır. O yüzden bu mücadeleyi çok önemsiyoruz. Bu mücadeleyi başarıya ulaştırana kadar da devam edeceğiz.

Kuleli: Cumhuriyet buradan daha güçlü çıkacak

TGS Genel Örgütlenme Sekreteri Mustafa Kuleli: Umutsuzluğa kapılacak hiçbir şey yok. Cumhuriyet daha güçlü olarak buradan çıkacak, buna eminiz. Bir kriz içinde gibi görülebiliriz dışarıdan; ancak asla öyle değil. Bizi yıkamayan her şey bizi güçlendirecek. Biz çok yakın bir gelecekte, bu binada çok daha güçlü olacağız, çok daha sıkı sarılacağız ve bu badireyi atlatacağız. 55 yılı geride bıraktık ve daha nice yıllar bu sendikada birbirimize tutunarak daha iyi şartlarda daha kardeşçe ve daha dayanışma ile çalışacağız. O yüzden hiç moral bozmak yok. Dayanışma ile bu badireyi atlatacağımızdan hiç şüphem yok.

Kurtman: Cumhuriyet’e verilen destek muhalif medya için moral kaynağı

TGS Genel Başkan Yardımcısı Seyhan Kurtman: Cumhuriyet üzerinden bütün basına, muhalif medyaya verilen baskı mesajını herkes biliyor; ama Cumhuriyet’in yarattığı etki o kadar büyük oldu ki. Cumhuriyet’e verilen destek bütün muhalif medya için de moral kaynağı oldu. Mücadeleye her şekilde birlikte devam edeceğiz. Bunu da bütün ülkeye Cumhuriyet ile birlikte göstermiş olacağız.

TGS Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Emine Uyar: İzmir’de arkadaşlarımız ile elimizden geldiğince hem Cumhuriyet hem de diğer basın kuruluşunda çalışan arkadaşlarımız için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

 

loading

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com