Home / NE YAPIYORUZ? / Haberler / ‘Bu işyerinde cesaret var’

‘Bu işyerinde cesaret var’

Polis baskınıyla yönetici ve yazarları gözaltına alınan Cumhuriyet gazetesinin çalışanları İstanbul Şişli’deki merkez binaya ‘Bu işyerinde cesaret var’ pankartı astı.

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Örgütlenme Sekreteri Mustafa Kuleli, gazete binası önünde yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Binamıza ‘Bu işyerinde cesaret var’ pankartı astık. Normalde sendikalar ‘Bu işyerinde grev var’ diye pankart asarlar. Biz 50 yılı aşkın süredir bu gazetenin çalışanlarıyız, sendikacılarıyız, okurlarıyız. Bu gazetenin hangi badireleri atlattığını, hangi baskı ve zor dönemlerde nasıl geçtiğinin tanığıyız. Bu gazete, Cumhuriyet’in bir kurumudur. Bu gazete herhangi bir gazete değildir. Bunu herkese bir kere daha hatırlatmak için; asla baş eğmeyeceğimizi, korkmayacağımızı, geri çekilmeyeceğimizi bir kere daha göstermek için bu pankartı astık. Bu işyerinde cesaret var, bu işyerinde dayanışma var, bu işyerinde güç var.”

“Korkmamızı istiyorlar… Kurmaya çalıştıkları bu korku imparatorluğunu sürdürmek için herkesi yalnız bırakmak istiyorlar. TGS bu iş yerinde 50 yılı aşkın süredir örgütlü. Bizim bedenimizi çiğnemeden kimse bu gazeteye dokunamaz. Türkiye’de hem Cumhuriyet gazetesine hem de Cumhuriyet’in kendisine sahip çıkacak milyonlar var. Bunu da unutmasınlar.”

“Cumhuriyet’e ve çalışanlarına ergenekoncu dediler, cemaatçi dediler, kürtçü dediler ama siz bu gazetenin aslında ne olduğunu biliyorsunuz. Bu yüzden desteği, dayanışmayı büyütelim. Bize güç veren sizlersiniz. Cumhuriyet’e sahip çıkalım.”

loading

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com