Home / NE YAPIYORUZ? / Açıklamalar / Gazeteciler yine hedefte

Gazeteciler yine hedefte

Geçtiğimiz bir kaç gün içerisinde yaşanan olaylar şiddet ve gerginlik ortamında ilk olarak gazetecilerin hedef olduğunu bir kez daha kanıtladı. Halkın haber alma hakkı için çalışan gazeteciler Hem Hakkâri’de hem Kayseri’de hedef oldu. Polis, Hakkâri-Yüksekova’da Rojhat Özdel’in öldürülmesiyle ilgili eylemi takip eden Doğan Haber Ajansı (DHA) Muhabiri Behçet Dalmazı yaraladı, DİHA muhabiri Beritan Yılmaz’ı gözaltına aldı.

Türkiye Gazeteciler Sendikası olarak yaralanan meslektaşımız Dalmaz’a ve serbest bırakılan Beritan Yılmaz’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Kayseri’de ise PTT 1. Lig’de oynanan Kayserispor- Osmanlıspor karşılaşması sonrasında basın toplantısı düzenleyen Osmanlıspor Teknik Direktörü Osman Özköylü gazetecilere saldırdı. Sözlü tartışmanın ardından gazetecilerin üzerine yürüyen Özköylü, meslektaşlarımıza tehditler savurdu.

Spor medyası çalışanlarına yapılan bu muamelenin kabul edilebilir bir yanı yoktur. Gazetecilerden özür dileyen Özköylü’ye teşekkür ediyor, bir daha bu tip olayların yaşanmamasını temenni ediyoruz.

loading

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com