Home / KADIN KOMİSYONU / Michelle Demishevich yalnız değil!

Michelle Demishevich yalnız değil!

T24 muhabiri arkadaşımız Michelle Demishevich, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın İstanbul Belçika Başkonsolosluğu önündeki basın açıklamasını takip ettiği sırada sivil polisler tarafından şiddete maruz kaldı. Gazeteci olduğunu defalarca belirttiği halde saçından sürüklenerek alandan uzaklaştırılan ve görevini yapması engellenen meslektaşımız, polisler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bu saldırıdan bile daha çok canımızı acıtan ise oradaki diğer meslektaşlarımızın Michelle ile dayanışma sergilemek bir yana dursun, durumu gülerek karşılaması, hatta saldırıya çanak tutması oldu. Ortaya çıkan bu tabloyu mesleğimiz açısından en hafif tabirle ‘utanç verici’ buluyoruz.

Arkadaşımıza ve halkın haber alma hakkına yapılan bu müdahaleyi “Sümeyye Erdoğan’a Alman Asıllı Transseksüel Provokasyonu” başlığıyla haberleştirerek, meslektaşımızı hedef gösteren Furkan Haber adlı site ise açıkça nefret suçu işlemiştir. ‘Habercilik’ adı altında meslek etiğini hiçe sayarak nefret suçu işlemeyi marifet sayan bu kişiler hakkında gerekli hukuki işlemlerin derhal yapılmasını talep ediyoruz.

Arkadaşımızın kadın/trans kimliğine yönelik olan bu saldırıları kendimize, hepimize yapılmış sayıyor; Michelle’in yalnız olmadığını, sonuna kadar arkadaşımızın yanında olduğumuzu kamuoyuna duyuruyoruz.
Türkiye Gazeteciler Sendikası Kadın ve LGBTİ Komisyonu

loading

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com