Home / NE YAPIYORUZ? / Açıklamalar / Star TV’nin ‘err-kek’ kameramanına teşekkür(!)

Star TV’nin ‘err-kek’ kameramanına teşekkür(!)

“…Bana bakarak yumruğunu kaldırıp sıktı. Sonra o yumruk neydi diye sorulduğunda ‘Erkek adam sinirlenince ne yapar?’ dedi.”

Sıkılan bu yumruk ve erkek adam ne yapar sorusu, 14 Mart Tıp Bayramı’nda sağlık çalışanlarının eylemini takip eden Star Televizyonu’nun erkek kameramanı tarafından, onca erkek kameramanın arasından, elinde kamera tutan bir kadın muhabire,  Dicle Haber Ajansı’nın kadın muhabiri Zuhal Atlan’a yönelikti.

Adını bilmediğimiz erkek kameraman kaldırdığı yumruğun gerekçesi olarak erkekliğini gösterdi, şiddeti erkekliği ile açıklamaya çalıştı.

Erkek şiddetine neden erkek şiddeti dediğimizin canlı kanıtı olup, bizi uzun uzun açıklama yapma zahmetinden kurtardığı için, erkek kameramana teşekkür ederiz.

Biz kadın gazetecileriz; kameramızla, ses kayıt cihazımızla, kalemimizle ve kadınlığımızla her yerdeyiz. Star TV’nin erkek kameramanını ve aynı zihniyetteki herkesi buna alışmaya davet ediyoruz. Kameramanın yanında bulunan ve olay sırasında meslektaşını uyarmak yerine, kadın gazetecilere tepki gösteren kadın muhabiri ise, bir dahaki sefere bizimle yan yana durmaya çağırıyoruz.

Sıcak haber takibinin yapıldığı olaylarda kadın gazetecilerin her gün yaşadığı benzer şiddet olayları bizi sindiremeyecek.

ALIŞIN, HER YERDEYİZ!

TGS Kadın Komisyonu

Olayın ayrıntısını merak edenlere haber linkleri:

http://www.etha.com.tr/Haber/2015/03/18/guncel/star-tv-kameramanindan-kadin-muhabire-siddet/

http://yenidemokratkadin.net/guncel-haberler/1053-star-tv-kameramanndan-kadn-muhabire-iddet.html

loading

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com