Home / NE YAPIYORUZ? / Duyurular / Diyarbakır’da yaralanan gazetecileri ziyaret ediyoruz

Diyarbakır’da yaralanan gazetecileri ziyaret ediyoruz

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Gazeteciler Sendikası Diyarbakır’da 9 Haziran’da çıkan olaylarda yaralanan 3 gazeteciyi ziyaret edecek. Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı ile görüştükten sonra bir basın toplantısı düzenleyecek.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ve Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), gazetecilerin yanında olmaya devam ediyor. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sibel Güneş, Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı Uğur Güç ve Türkiye Gazeteciler Sendikası İstanbul Şube Başkanı Gökhan Durmuş, Diyarbakır’da 9 Haziran’da İHYA–DER’in Başkanı Aytaç Baran’ın ve ardından çıkan olaylarda 3 kişinin öldürülmesi olayını takip ederken yaralanan gazetecileri ziyaret edecek.

Gazetecilerin durumu hakkında bilgi alınacak

TGC ve TGS temsilcileri, olayda yaralanan gazeteci Canan Altıntaş’ı, İHA Muhabiri Burak Emek ve kameraman Serdar Sunar ile bir araya gelecek.

Vali ve Belediye Eşbaşkanı ziyaret edilecek

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ve Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) temsilcileri; Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Fırat Anlı’yı ziyaret ederek konuyla ilgili bilgi alışverişinde bulunacak.

Basın toplantısı düzenlenecek

TGC ve TGS heyeti ziyaretlerin ardından bir basın toplantısı düzenleyerek gazetecilere yönelik saldırılar konusunda görüşlerini açıklayacak ve Diyarbakırlı gazetecilerin sorularını yanıtlayacak.

loading

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com