Home / NE YAPIYORUZ? / Açıklamalar / TGS, Dündar ve Gül’e mektup gönderdi

TGS, Dündar ve Gül’e mektup gönderdi

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Kocaeli İl Temsilciliği öncülüğünde Kocaelili gazeteciler, Can Dündar ve Erdem Gül’e mektup gönderdi.

Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne gönderilmelerinin yankıları devam ediyor. Geçtiğimiz hafta iki gazeteci için destek eylemi yapan Türkiye Gazeteciler Sendikası Kocaeli İl Temsilciliği, dün de üyeleri ve diğer meslektaşlarıyla tutuklu gazetecilere mektup gönderdi.

Yalnız hissetmesinler
PTT İzmit Şubesi önünde kısa bir açıklama yapan İl Temsilcisi Sebahattin Aydın konuşmasında, “Gazetecilik mesleği tanımının anlamını yitirdiği şu günlerde sendikamız üyesi Erdem Gül ve Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunuyor. Bizler de kendilerini yalnız hissetmemeleri için onlara mektup göndermeye karar verdik.

Tahliye edilsinler
Yazarlar ve gazeteciler, bireysel kimliklerinden öte ortaya koydukları eserler ve çalışmalarla değerlendirilir. Biz de bu iki ismi öyle değerlendiriyoruz. Sadece haber yaptıkları için tutuklanan Can Dündar ve Erdem Gül’ün bir an önce tahliye edilmesini ve kol kola Cumhuriyet Gazetesi’ne girmelerini diliyoruz” dedi.

 

loading

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com