Home / NE YAPIYORUZ? / Haberler / TGS Akademi yeni medya eğitimiyle yola çıkıyor

TGS Akademi yeni medya eğitimiyle yola çıkıyor

Türkiye Gazeteciler Sendikası medya çalışanlarıyla ilişkilerini güçlendirmek ve gazetecilerin profesyonel niteliklerini arttırmak amacıyla TGS Akademi projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. 7 Mart’ta ‘Yeni Medya Eğitim Programı’na başlayacak olan TGS Akademi, gazetecilerin kırılgan piyasa koşullarında, değişen teknolojilere uyum sağlamalarını ve Sendika’nın gazetecinin profesyonel gelişiminde rol oynamasını amaçlıyor.

Medya çalışanları gelişen teknolojiyle birlikte sertleşen rekabet koşullarına adapte olmakta zorluk yaşıyor. Hem değişen ekonomik yapı hem de teknolojik gelişmeler haberciliğin doğasını değiştirirken, gazeteciliğin olmazsa olmazı olan ifade özgürlüğü de tehdit altında. TGS Akademi tüm bunları göz önünde bulundururak, değişen medya düzeni içerisinde gazetecilere kırılgan olmayan ve ifade özgürlüklerini koruyabilecekleri bir alan açmak için kuruldu.

Ücretsiz olacak eğitime başvuru ve program detayları için http://akademi.tgs.org.tr adresi ziyaret edilebilir.

Ücretsiz olacak eğitime başvuru ve program detayları için http://akademi.tgs.org.tr adresi ziyaret edilebilir.

Türkiye Gazeteciler Sendikası’nın, Friedrich Ebert Stiftung Türkiye Ofisi ve Kadir Has Üniversitesi’nin desteğiyle hayata geçireceği eğitimin amacı gazetecilerin mesleki bir tehdit olarak gördüğü yeni medya araçları ile sağlıklı bir zeminde tanışması olacak. 18-35 yaş aralığındaki medya çalışanlarının ve üniversite öğrenimine devam eden genç medyacıların katılabileceği TGS Akademi Yeni Medya Eğitim Programı altı temel başlıktan oluşacak. Yeni medyada gazetecilik, siber güvenlik, veri tasarımı, yeni medyada girişimcilik, dijital yayıncılıkta sosyal ağ yönetimi gibi derslerin olduğu eğitimde gazetecilerin çalıştıkları kurumlar içerisinde veya bağımsız olarak yürütebilecekleri yeni medya projelerinde yetkinlik kazanması amaçlanıyor.

Programın eğitmenleri arasında Zete.com’un kurucusu gazeteci Nurcan Akad, web tasarımcı ve geliştirici Doruk Tokçabalaban ve Kadir Has Üniversitesinden akademisyenler Yrd. Doç. Dr. Çiğdem Bozdağ, Sarphan Uzunoğlu, Bahadır Burak Evren, Gürkan Mıhçı yer alıyor.

7 Mart 2015’te başlayıp 11 Nisan 2015’te sona erecek eğitimler, Cumartesi günleri Kadir Has Üniversitesi Cibali Yerleşkesi, Friedrich Ebert Stiftung İstanbul Ofisi ve Türkiye Gazeteciler Sendikası’nın Cağaloğlu’ndaki Genel Merkezinde gerçekleşecek.

Ücretsiz olacak eğitime başvuru ve program detayları için http://akademi.tgs.org.tr adresi ziyaret edilebilir.

loading

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com