Home / NE YAPIYORUZ? / Haberler / Sendikal Güç Birliği: IMC örnek olsun

Sendikal Güç Birliği: IMC örnek olsun

Sendikal Güç Birliği Platformu, Türkiye Gazeteciler Sendikasının IMC TV’de toplu sözleşme için yetki almasını sevindirici bir gelişme olarak niteleyerek, televizyon kanalına ve sendikaya müzakerelerde başarı diledi.

IMC TV’yi emek haberlerine duyarlı bir kanal olarak niteleyen SGBP Dönem Sözcüsü TÜMTİS Başkanı Kenan Öztürk, aynı duyarlılığın TGS ile yürütülecek olan toplusözleşme görüşmelerinde de sürdürüleceğinden şüphesi olmadığını açıkladı.

TGS’nin son dönemdeki örgütlenme başarısını kutlayan Öztürk, sözleşme imzalanan basın kurumlarının emek dostu tavrının takdire şayan olduğunu belirtti.

kenan_ozturk

SGBP dönem sözcüsü Kenan Öztürk

Gazeteciler Sendikasının tarihinde ilk kez bir televizyon kanalıyla toplu sözleşme imzalayacağına dikkat çeken Kenan Öztürk, IMC TV’nin emek tarihine geçebileceğini vurguladı.

Öztürk, SGBP bileşeni TGS ve IMC TV yetkilileri arasında imzalanacak anlaşmanın, gazeteci ve televizyoncuların örgütlenmesinde bir mihenk taşı olacağını ve yaygın medyaya da önemli bir örnek oluşturacağını kaydetti.

İki kuruma da başarılar dileyen Öztürk, SGBP’nin mücadeleci sendikacılık anlayışının yanında sosyal diyaloğun da önemine inandığını belirtti.

loading

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com